Szukasz profesjonalnego kursu dla siebie? Sprawdź terminy
Recertyfikacja KPP

Ratowniku!

Masz MOC ratowania ŻYCIA!

Odśwież z nami swoje uprawnienia

do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy!

Zobacz terminy Zobacz program

Cena:

399.00 zł

Cena recertyfikacji wynosi 399 zł brutto.

Recertyfikacja obejmuje udział w zajęciach zapoznawczych ze sprzętem, na którym będzie przeprowadzany egzamin, egzamin oraz wydanie zaświadczenia.

Nasi kursanci otrzymują:

  • dostęp do Strefy Klienta
  • komplet materiałów szkoleniowych
  • materiały e-learningowe

Do egzaminu może przystąpić osoba, która posiada zaświadczenie, którego termin ważności upływa nie później niż 3 miesiące od dnia egzaminu oraz jest zatrudniona w jednostkach współpracujących z systemem lub pełni w nich służbę, lub jest ich członkiem.

Opis kursu:

Recertyfikacja KPP to odnowienie uprawnień do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, inaczej odnowienie uprawnień i tytułu Ratownika.

Do recertyfikacji możesz podejść tylko i wyłącznie w okresie ostatnich 3 miesięcy ważności obecnego zaświadczenia.

Recertyfikacja polega na przystąpieniu do egzaminu – teoretycznego, a następnie praktycznego. Egzamin teoretyczny przeprowadzany jest w formie testu, w którym ratownik przystępujący do recertyfikacji otrzymuje 30 zamkniętych pytań i żeby zdać musi udzielić 27 poprawnych odpowiedzi. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu teoretycznego ratownik zostaje dopuszczony do egzaminu praktycznego, który polega na wykonaniu dwóch losowo wybranych zadań sprawdzających postępowanie w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.

Najczęściej zadawane pytania

Recertyfikacja KPP Poznań | Centrum Ratownictwa

Każdy Ratownik KPP powinien pamiętać o aktualizacji swojej wiedzy. Dobrym pomysłem realizacji tego założenia są spotkania na wspólne ćwiczenia (na przykład na kursie KPPII), czytanie ratowniczych blogów i książek, czy bycie na bieżąco ze wszystkimi ratowniczymi nowinkami. Jednak aby nie stracić uprawnień, co pewien czas musimy formalnie odnowić naszą wiedzę i przedłużyć ważność swojego zaświadczenia i tytułu ,,Ratownika” przystępując do recertyfikacji.

Recertyfikacja KPP - na czym polega?

Recertyfikacja to przede wszystkim dwa egzaminy - teoretyczny i praktyczny. Część teoretyczna przeprowadzana jest w formie testu zawierającego 30 pytań. Zadania testowe są wybierane spośród zadań opracowanych przez Centrum Egzaminów Medycznych. W trakcie egzaminu praktycznego jesteśmy proszeni o wykonanie dwóch losowo wybranych zadań egzaminacyjnych sprawdzających praktyczne postępowanie w ramach udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora. Przed egzaminem każdy uczestnik przechodzi krótkie szkolenie powtarzające wiedzę. Nie decydując się na odnowienie certyfikatu, tracimy możliwość wykonywania czynności zawierających się w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Recertyfikacja kwalifikowanej pierwszej pomocy jest bardzo ważna, ponieważ umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy ulegają zapomnieniu lub przedawniają się. W sytuacjach kryzysowych szybka i skuteczna reakcja może być kluczowa dla ocalenia życia i zdrowia poszkodowanego. Dlatego też regularne odnawianie certyfikatu KPP jest nie tylko obowiązkowe dla niektórych zawodów, ale także zalecane dla wszystkich osób, które mają kontakt z zagrożeniem zdrowia lub życia innych osób. Zapraszamy więc nie tylko do szkolenia się, ale i odnawiania zdobytych uprawnień. Pamiętajcie również, że kursy KPP są ważne, ale najważniejsza jest aktualna wiedza.

Recertyfikacja KPP co ile czasu powinniśmy przechodzić szkolenie?

Zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Ratownika jest ważne przez okres 3 lat od daty jego wydania. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 3 grudnia 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy do egzaminu może przystąpić osoba, która posiada zaświadczenie, którego termin ważności upływa nie później niż 3 miesiące od dnia egzaminu oraz jest zatrudniona w jednostkach współpracujących z systemem, pełni w nich służbę, lub też jest ich członkiem.

Recertyfikacja KPP cena

Cena recertyfikacji wynosi 399 zł. Obejmuje ona udział w zajęciach powtórkowych przed egzaminem, egzamin oraz wydanie zaświadczenia. Nasi kursanci otrzymują: dostęp do Strefy Klienta komplet materiałów szkoleniowych dostęp do wykorzystywanych w trakcie kursu prezentacji materiały e-learningowe

Zakres pozostałych naszych usług to: Kurs KPP recertyfikacja, BLS-AED, pierwsza pomoc dzieciom, edukacja dla bezpieczeństwa, kurs KPPII, kursy dla firm, mundurowych, straży pożarnej

Recertyfikacja KPP w Poznaniu

Poznań jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce, zarówno w celach biznesowych, wypoczynkowych jak i rekreacyjnych. Ratusz z trykającymi się na wieży koziołkami to jeden z najlepiej rozpoznawanych polskich zabytków znajdujących się na Starym Rynku Poznania, który jest doskonałym przykładem kunsztu renesansowej architektury. W mieście zobaczyć można liczne zabytkowe kościoły, secesyjne kamienice oraz pomniki. W ciągu ostatnich lat wizytówką miasta stały się tereny rekreacyjne wokół Jeziora Maltańskiego. Oferujące liczne trasy rowerowe i spacerowe a oprócz tego m.in.: całoroczny stok narci-arski, pole do minigolfa, parki linowe, całoroczną kolejkę górską, park wodny i wiele innych. Poza tym, każdego roku w Poznaniu odbywają się liczne festyny i jarmarki przyciągające tłumy mieszkańców i turystów np. Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku.

Liczne zabytki, atrakcje turystyczne, rozwijająca się infrastruktura oraz festiwale są powodem napływu dużej liczby turystów i inwestorów. Intensywny wzrost liczby ludności zwiększa ilość wypadków w przestrzeni publicznej oraz w zakładach pracy. W związku z tym Poznań, będący centrum turystycznym i gospodarczym środkowo-zachodniej Polski, jest stałym miejscem szkoleń prowadzonych przez Centrum Ratownictwa. Ilość kursantów przeszkolonych w Poznaniu przez Centrum Ratownictwa w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na ratowników w tym mieście. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że nawet czynny zawodowo ratownik jest zobowiązany recertyfikować swoje uprawnienia. Zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Ratownika jest ważne przez okres trzech lat od daty jego wydania. Po upływie tego czasu należy ponownie przystąpić do egzaminu celem uzyskania nowego zaświadczenia.